Hijyenik - Bebek Bakım Ürünleri Analizleri

BPA, Bisfenol A’nın kısaltması olup, günümüzde özellikle plastik, naylon, polyester ve PVC gibi maddelerin üretilmesinde etkin rol oynamaktadır. Polikarbon plastiklerde, konserve kutuları ve meyve suyu kutuları gibi gıda ambalajlarının iç kısmında kaplama malzemesi olarak da kullanır. Kullanıldığı plastik geri dönüşümlü plastikdir. BPA temas ettiği gıdaya geçer ve bu geçme işi sıcaklık ile artar. BPA’nın en tehlikeli kullanım alanlarından birisi biberonlar ve alıştırma bardaklarıdır. Eğer bebeğinizin sütünü biberonda ısıtıyorsanız bu madde kolaylıkla süte geçer. BPA günlük hayatımızda daha çok su şişelerinde, saklama kaplarında, damacanalarda, bardaklarda karşımıza çıkar.

 • D D 0871

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan REACH’i uyumlaştıran Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması ( KKDİK ) hakkındaki yönetmeliğine göre İç piyasaya yönelik yapılacak olan uygulamalarla, yapılacak denetimler çerçevesinde satışa sunulacak veya satışta bulunan tüm ürün gruplarının Ek-17’de belirtilen kısıtlama şartlarını sağlıyor olması gerekmektedir. Bu aşamada Laboratuvarımız Bu tip ürünlerde bulunmaması yada kısıtlı olması gereken Bisfenol A , Nitrozaminler , Fitalatlar vb. zararlı Kimyasal bileşiklerin Tespiti son Teknolojik Enstrümantel cihazlarımız ile Akredite olarak yapabilmektedir.

  Hijyenik - Bebek Bakım Ürünleri Analizleri Deney Tablosu

  Deney Adı
  Deney Metodu
  Numune Miktarı

  Deney Adı

  Hijyenik ürünler - Bebek Bakım Ürünleri -Fitalatların Miktar Tayini (GC-MS Kullanılarak)

  Deney Metodu

  CPSC-CH-C1001-09.4

  Numune Miktarı

  0,5 gr

  Deney Adı

  Hijyenik ürünler - Bebek Bakım Ürünleri -Bisfenol A Tayini (LC-MS-MS kullanılarak)

  Deney Metodu

  EN 1400+A2 Madde 10.6 TS EN 1400+A2 İşletme İçi Metot-AY-EKL-104 (BS EN 71-10 Md. 6.4 (ön-işlem) BS EN 71-11 Md. 5.5.2 (analiz) esaslı)

  Numune Miktarı

  4 gr

  Deney Adı

  Hijyenik ürünler - Bebek Bakım Ürünleri -Çocuk Kullanım ve Bakım Eşyaları-Elastromer veya Kauçuk Emzik ve Emzik Başlıkları Oyuncak Güvenliği, Bölüm 12: N-Nitrosamin ve N-Nitrosatable Maddeler (LC-MS-MS Kullanılarak)

  Deney Metodu

  TS EN 71-12, EN 12868 TS EN 12868

  Numune Miktarı

  10 gr

  Deney Adı

  Hijyenik ürünler - Bebek Bakım Ürünleri -Ekstrakte Edilebilen Kadmiyum Tayini

  Deney Metodu

  CPSC-CH-E1004-11

  Numune Miktarı

  5 gr

  Deney Adı

  Hijyenik ürünler - Bebek Bakım Ürünleri -Doğrudan ve Uzun Süreli Ciltle Temas Edebilecek Olan Ürünlerden Nikel Salınımının Tayini (ICP- MS Kullanılarak)

  Deney Metodu

  BS EN 1811

  Numune Miktarı

  5 cm²

  Deney Adı

  Çocuk Giysilerinde Kullanılan Kordon ve Büzme İpleri

  Deney Metodu

  TS EN 14682

  Numune Miktarı

  2 adet